AKTUALITY

Konference "Generace Budoucnost", kterou Iniciativa Trojmoří (3SI) uspořádala ve Varšavě

08. 10. 2021
Zdroj: Novinky.cz (ČR)

Nejambicióznější projekt v historii střední Evropy. Tak hovoří polští politici o Iniciativě Trojmoří - skupině dvanácti států ležících mezi Baltským, Jaderským a Černým mořem. Od Estonska až po Bulharsko, společně chtějí tyto země překonat propast mezi západem a východem Evropské unie (EU). Česká vláda, která se dosud v Trojmoří aktivně neangažovala, nyní zvažuje své zapojení do jejího investičního fondu. Podle informací Novinek o něm chce rozhodnout příští týden. 

více > 

Kam sa uberá stredná Európa a čo bude s kresťanskou kultúrou?

03. 10. 2021
Zdroj: Dennikstandard.sk (SK)

Konzervatívci z Európy sa budú v pondelok v metropole Slovenska rozprávať o ochrane kresťanskej kultúry a rodiny, identite strednej Európy a ľudských právach počas protipandemických opatrení. Prvý ročník Konzervatívneho samitu sa uskutoční v pondelok 20. septembra v historickej budove Národnej rady SR na Župnom námestí v Bratislave. Pôjde o stretnutie konzervatívnych lídrov a osobností z politiky, kultúry, cirkví, občianskej spoločnosti, akadémie, biznisu a médií.

více > 

Demografický summit v Budapešti: Migrácia nie je riešením poklesu populácie v EÚ, zhodli sa premiéri V4, Slovinska a Srbska

07. 9. 2021
Zdroj: Dennikstandard.sk (SK)

Premiéri Česka, Maďarska, Poľska, Slovinska a Srbska podpísali vo štvrtok spoločnú deklaráciu, podľa ktorej by prisťahovalectvo nemalo byť odpoveďou na klesajúcu pôrodnosť v členských krajinách EÚ. Urobili tak počas dvojdňového fóra v Budapešti, kde diskutujú o demografii a rodinných hodnotách. 

více >